Lubisz dostać dotację na fotowoltaikę? Po przeczytaniu tego na pewno polubisz! - ogród i dom

dofinansowanie na fotowoltaikę poznań

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Zadaniem ogniw słonecznych jest konwersja energii z promieniowania słonecznego w energię elektryczną, która może być potem wykorzystywana do różnych celów. Można wyróżnić jednak kilka rodzajów fotoogniw. Istnieją t

Lubisz dostać dotację na fotowoltaikę? Po przeczytaniu tego na pewno polubisz! - ogród i dom dofinansowanie na fotowoltaikę poznań
rzy tak zwane generacje ogniw fotowoltaicznych. Ogniwa pierwszej generacji są zwane grubowarstwowymi i można je podzielić na monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Monokrystaliczne ogniwa są uważane za najbardziej wydajne ogniwa fotowoltaiczne, ale są też najdroższe w produkcji. Z kolei polikrystaliczne ogniwa są nieco tańsze, ale mniej wydajne. Drugą generacją ogniw są ogniwa cienkowarstwowe, które są bardziej elastyczne, więc wykorzystuje się je jako elementy budowlane. Trzecia generacja ogniw fotowoltaicznych jest ciągle w trakcie badań, bazują one jednak na różnych technologiach. W ramach trzeciej generacji można wyróżnić ogniwa barwnikowe oraz ogniwa polimerowe. Istnieje więc więcej niż jeden rodzaj paneli fotowoltaicznych, każdy z rodzajów posiada własne charakterystyczne cechy.


Różnica między kolektorami słonecznymi a panelami fotowoltaicznymi

Z wykorzystywaniem energii słonecznej kojarzą nam się, słusznie zresztą, kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne. Niektóry jednak nie rozróżniają pomiędzy tymi dwoma urządzeniami i używają tych nazw naprzemiennie. Kolektory słoneczne nie są tym samym co panele fotowoltaiczne, mimo że również używają energii pochodzącej z promieniowania słonecznego. Podstawową różnicą między tymi dwoma systemami korzystającymi z promieniowania słonecznego jest ich zastosowanie. Kolektory słoneczne używając energii słonecznej przekształcają ją w energię cieplną. Natomiast panele fotowoltaiczne przemieniają energię z promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Z tego powodu również zasada działania kolektorów oraz paneli jest inna. Energia cieplna pozyskana z kolektorów słonecznych może być wykorzystana do wspomagania centralnego ogrzewania lub do grzania wody. Z drugiej strony energia elektryczna, którą produkują panele fotowoltaiczne, może być wykorzystana do różnych celów, które wymagają użycia prąd elektrycznego.


Montaż paneli fotowoltaicznych w domu prywatnym

Instalacja i montaż paneli fotowoltaicznych w domu prywatnym nie jest złym pomysłem, ponieważ posiadanie paneli zapewnia dodatkowe źródło energii. Głównym zastosowaniem paneli słonecznych jest zamiana energii z promieniowania słonecznego w energię elektryczną, która może być wykorzystana do różnych celów. Montażem paneli fotowoltaicznych w domach prywatnych zajmują się specjalne firmy działające w ramach dziedziny zwanej fotowoltaiką. Firmy te także zajmują się załatwianiem różnych formalności dotyczących ewentualnych dofinansowań do paneli. Posiadanie paneli fotowoltaicznych w domu prywatnym może być całkiem dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bardziej nasłonecznionym regionie. Co prawda panele słoneczne często są niewystarczającym źródłem energii, ale z pewnością zmniejszają zużycie prądu czerpanego z mniej ekologicznych źródeł. Zakup oraz instalacja paneli słonecznych często są dofinansowywane do użytku prywatnego właśnie ze względu na kwestie ekologiczne, ponieważ panele korzystają z odnawialnego źródła energii.



© 2019 http://ogrod-i-dom.koparko-ladowarka.wroclaw.pl/